POZNAJ NASZYCH WYKŁADOWCÓW

JAN KUDEŁKA

GITARA SOLOjpg

Urodził się w Katowicach w 1985 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął mając 10 lat, a już 5 lat później wygrał swój pierwszy międzynarodowy konkurs w Volos w Grecji. Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie gitary prof. Aliny Gruszki. Uczestniczył w kursach muzycznych pobierając lekcje u najwybitniejszych gitarzystów naszych czasów m. in. Carlo Marchione, Oscara Ghilli, Pavla Steidla, Zorana Dukica, Ricardo Gallena, Thomasa Peringa, Marcina Dylli, Paolo Pegoraro, Odaira Assada.

Jan Kudełka aktywnie koncertuje solowo, a także w duecie gitarowym z bratem Piotrem i duecie gitarowo - saksofonowym Ku-Ba Duo. Ma na swoim koncie m. in. występy w Sali Koncertowej im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Opolskiej, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czy podczas prestiżowego festiwalu gitarowego w Kutnej Horze w Czechach. Jest także członkiem Śląskiego Oktetu Gitarowego, z którym wykonał prawie 100 koncertów w Polsce, Szwecji, Danii, Słowacji, Czechach, Grecji, Włoszech i Anglii.

Najważniejsze osiągnięcia artystyczne:

- I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. J. Duarte w Rust w Austrii

- I nagroda na Międzynarodowym konkursie gitarowym w Omis w Chorwacji

- I nagroda na Zimowym Festiwalu Gitarowym w Volos w Grecji

- I nagroda na Mistrzowskim Konkursie dla Pedagogów w Warszawie

- II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu im. I. Ballu w Dolnym Kubinie na Słowacji

- II nagroda na Międzynarodowym konkursie Sribny Dzvin w Użghorodzie na Ukrainie

- II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowe w Trzebiatowie- Gryficach

- III nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Gdańsku

- III nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Sanoku

Mimo młodego wieku Jan Kudełka prowadził warsztaty podczas festiwalu gitarowego w Tolmen (Anglia), ma także sukcesy na polu pedagogicznym.
Na co dzie
ń uczy gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Rudzie Śląskiej.

PIOTR KUDEŁKA

pkjpg


Urodził się w 1981 roku w Katowicach. Już od najmłodszych lat gra na gitarze, chociaż przygodę z muzyką zaczął od skrzypiec i fortepianu. Ukończył katowickie szkoły muzyczne I i II stopnia. Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, którą ukończył w klasie gitary prof. Aliny Gruszki. Brał udział w licznych kursach muzycznych i metodycznych, festiwalach gitarowych i warsztatach jazzowych, pobierając lekcje m. in. u takich artystów jak: Alexander Vinitzky, Carlo Marchione, Costas Cotsiolis, Pavel Steidl, Roland Dyens, Rafael Cortes (flamenco), Janusz Strobel (bossa-nova i aranżacja gitarowa), Susan Weinert (jazz), Marek Dykta (jazz), Marek Napiórkowski (jazz), Charnet Moffet (praca w zespole jazzowym). Piotr jest laureatem ogólnopolskich konkursów gitarowych w Gdańsku, Krynicy i Sanoku.

W 2001 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowic dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. W 2011 otrzymał statuetkę Dobrego Ducha Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Jest członkiem Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Gitary Klasycznej SILESIANA. Współpracuje z zespołami jazzowymi,  funkowymi, popowymi i klasycznymi. Wspó tworzy ł ł zespół "Śląski Oktet Gitarowy" z którym nagrał 2 płyty:

"Oct.opus" i "XXth Century" - promowane między innymi w USA.

Z siostrą Marią tworzy zespół Pedro y Mari, który w 2013 roku nagrał debiutancką płytę „LATinO”. Ze swoim bratem Janem, z którym tworzy aktywnie koncertujący „Duet Gitarowy" zamierza nagrać płytę ze specjalnie w tym celu już zaaranżowaną polską muzyką filmową. Występuje z aktorami teatralnymi i telewizyjnymi (m. in. Dorota Segda, Krzysztof Globisz, Anna Polony, Andrzej Seweryn). Nagrywa dla radia i telewizji polskiej. Działa jako producent muzyczny. Prowadzi warsztaty dla gitarzystów (również za granicą). Koncertuje w Polsce, Anglii, Danii, Szwecji, Grecji, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

JAKUB KUDEŁKA

JAKUB KUDEKAjpg


Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat konkursów gitarowych (Chorwacja). Uczestnik wielu warsztatów, doskonalił swoje umiejętności pod okiem takich mistrzów jak: Adam Szewczyk, Artur Lesicki, Marek Raduli, Jacek Królik, Leszek Cichoński czy Marek Dykta. Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi. Jego secjalnością jest gitara elektryczna i akustyczna. Pracuje w ogniskach artystycznych oraz Domach Kultury na Górnym Śląsku jako instruktor gitary.


WYKŁADOWCY ŚPIEWU


MARIA KUDEŁKA-GONET

mkgjpg

Od najmłodszych lat kształci się muzycznie. Już w wieku przedszkolnym jej edukacją muzyczną kierowała wybitna pedagog Jadwiga Górecka. Następnie


Maria ukończyła muzyczną szkołę podstawową i średnią, grając na fortepianie oraz na flecie poprzecznym (grając głównie muzykę klasyczną), natomiast swą przygodę z jazzem rozpoczęła przed pięcioma laty, kiedy to rozpoczęła naukę śpiewu u wokalistki jazzowej Beaty Przybytek.

Jest absolwentką elitarnej uczelni Middlesex University w Londynie, którą ukończyła na kierunku "wokalistyka jazzowa" studiując pod okiem znakomitego wokalisty Iain'a Mackenzie.

Kontynuuje swoją edukację pod kierunkiem wokalistki jazzowej- Justyny Motylskiej oraz Dominiki Płonki (SLS- Speech Level Singing) a także Danuty Sendeckiej. Brała udział w indywidualnych lekcjach śpiewu u znanego wokalisty jazzowego - Marka Bałaty oraz w warsztatach NVP (Natural Voice Perfection) prowadzonych przez cenionego, wybitnego nauczyciela śpiewu, wokalistę o niespotykanej skali głosu, multiinstrumentalistę o absolutnym słuchu- Deana Kealin'a (USA)- pedagoga największych gwiazd światowej sceny muzycznej- Michaela Jacksona czy Whitney Houston.

Maria znakomicie śpiewa nie tylko po polsku i angielsku, ale także po hiszpańsku, portugalsku i włosku; gra również na melodyce. Od paru lat sama uczy śpiewu i emisji głosu. Z bratem Piotrem tworzy duet Pedro y Mari, który w 2013 roku wydał debiutancką płytę pt. „LATinO”.


DAMIAN STROKA

5png

Gitarzysta oraz wokalista

Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie gitary klasycznej prof. Wandy Palacz.

Nauczyciel gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

Umiejętności wokalne kształci pod okiem wybitnej pedagog Danuty Sendeckiej.POZOSTALI PEDAGODZY:

zajęcia sportowe/gry zespołowe: Krzysztof Gonet (Instruktor Kulturystyki- Polska Akademia Sportu, trener personalny)

zajęcia artystyczne- czas wolny: Aleksandra Kudełka (właścicielka Agencji Artystycznej

"Dobra Muzyka" www.dobra-muzyka.pl